<h1>Wszystko o dobrej izolacji domu </h1>
<p>Knauf Insulation to jedna z najbardziej cenionych światowych marek produktów izolacyjnych z wełny mineralnej. Tworzymy produkty z myślą o wyzwaniach klimatycznych. Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie i szeroką wiedzę o wełnie mineralnej i izolacjach – skorzystajcie z nich! Zapraszamy do naszego <strong>Poradnika</strong>.</p>

Wszystko o dobrej izolacji domu

Knauf Insulation to jedna z najbardziej cenionych światowych marek produktów izolacyjnych z wełny mineralnej. Tworzymy produkty z myślą o wyzwaniach klimatycznych. Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie i szeroką wiedzę o wełnie mineralnej i izolacjach – skorzystajcie z nich! Zapraszamy do naszego Poradnika.

1 2 3 15

FILMY

FAQ - czyli często zadawane pytania

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych produktów i rozwiązań. Odpowiadają eksperci Knauf Insulation.  

Ile warstw ocieplenia powinno mieć ciepłe poddasze?
W dachu skośnym izolację cieplną najczęściej instalujemy dwuwarstwowo: pomiędzy krokwiami i pod krokwiami. Jest to rozwiązanie, które pozwala wyeliminować mostki termiczne na linii krokwi. Dwie warstwy wełny to gwarancja uzyskania właściwych parametrów cieplnych na poddaszu, a tym samym komfortu termicznego niezależnie od temperatury na zewnątrz. To także w pełni bezpieczna i sucha przegroda. W dachu skośnym izolację cieplną zawsze instalujemy dwuwarstwowo: pomiędzy krokwiami i pod krokwiami. Jest to rozwiązanie, które pozwala wyeliminować mostki termiczne na linii krokwi. Warto pamiętać, że łączna grubość obu warstw musi spełniać nowe Warunki Techniczne dla dachu skośnego, według których współczynnik przenikania ciepła nie może być wyższy niż 0,15 /(m2.K). Takie warunki spełni na przykład 28-centymetrowa podwójna warstwa wełny Knauf Insulation Unifit 033. Grubości poszczególnych warstw należy dobrać w zależności od wysokości krokwi. W przypadku zastosowania membrany wysokoparoprzepuszczalnej, grubość wełny może być równa wysokości krokwi. Jeśli zastosowano deskowanie pełne, należy pamiętać o zachowaniu 2-3 cm szczeliny wentylacyjnej między deskowaniem a membraną.