<h1>Wszystko o dobrej izolacji domu </h1>
<p>Knauf Insulation to jedna z najbardziej cenionych światowych marek produktów izolacyjnych z wełny mineralnej. Tworzymy produkty z myślą o wyzwaniach klimatycznych. Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie i szeroką wiedzę o wełnie mineralnej i izolacjach – skorzystajcie z nich! Zapraszamy do naszego <strong>Poradnika</strong>.</p>

Wszystko o dobrej izolacji domu

Knauf Insulation to jedna z najbardziej cenionych światowych marek produktów izolacyjnych z wełny mineralnej. Tworzymy produkty z myślą o wyzwaniach klimatycznych. Posiadamy ponad 30-letnie doświadczenie i szeroką wiedzę o wełnie mineralnej i izolacjach – skorzystajcie z nich! Zapraszamy do naszego Poradnika.

1 2 3 16

FILMY

FAQ - czyli często zadawane pytania

Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych produktów i rozwiązań. Odpowiadają eksperci Knauf Insulation.  

O czym należy pamiętać ocieplając dach skośny?
Prawidłowa instalacja wełny na poddaszu musi zawsze uwzględniać dwie warstwy ocieplenia układane krzyżowo – unikamy w ten sposób mostków termicznych na linii krokwi. To sposób na obniżenie rachunków za ogrzewanie i wyeliminowanie ryzyka kondensacji wilgoci w przegrodzie. Przycinając wełnę na szerokość równą odległości pomiędzy krokwiami zawsze dodajemy 2 cm zapasu. Wełna powinna być docięta w taki sposób, aby sąsiadujące ze sobą płaty szczelnie do siebie przylegały. Materiał izolacyjny musi przylegać do konstrukcji nośnej i szczelnie łączyć się z sąsiednimi pasami. Najczęstszą przyczyną zimnych poddaszy są braki ocieplenia w rejonie wieńca i murłaty. Są to często miejsca trudno dostępne, ich staranne ocieplenie może mieć decydujące znaczenie dla uzyskania komfortu cieplnego na poddaszu użytkowym. Z kolei ewentualne wady mogą być powodem m.in. zawilgocenia i zagrzybienia przegród.