Do ocieplania jakich miejsc stosuje się Supafil najczęściej?
Wełnę wdmuchiwaną można wykorzystać w bardzo wielu aplikacjach: luźny nasyp na stropach poddaszy nieużytkowych, ścianach drewnianych w konstrukcji szkieletowych, ścianach zewnętrznych z pustką powietrzną czy skosach połaci dachowych. Ważne, by przestrzeń ocieplaną można było „zamknąć” – niezależnie czy to dach, podłoga lub ściana.
Zastosowanie wełny Supafil to prosty i szybki sposób wszędzie tam, gdzie na stropach zamontowano system instalacji wentylacyjnej. Wełna Supafil idealnie wypełnia izolowaną przestrzeń, bez względu na przeszkody ułożone na stropie, zapewniając ciągłość izolacji i właściwe parametry cieplne przegrody.
Klienci często pytają czy ta wełna nie osiądzie po czasie. Robi wrażenie lekkiej, puszystej konstrukcji włókien, stąd pytania inwestorów. W wypadku wełny Supafil osiadanie wynosi jedynie do 1%. To najlepszy parametr, biorąc pod uwagę, że inne materiały tego typu osiadają nawet o 5 do 10%.
Wilgoć także nie ingeruje w strukturę włókien wełny Supafil. Jest to materiał niechłonny i odporny na wilgoć.
Zobacz, gdzie można stosować wełnę Supafil
Najlepszy przykład z mojej praktyki, który pokazuje w jak nietypowych sytuacjach można użyć Supafil. Izolowałem niedawno domek działkowy. Typowy niewielki domek szkieletowy, postawiony bez fundamentów, na pustakach. Izolacja od spodu, uzupełniona wełną Supafil odpowiednio wypełniła pustkę powietrzną pod pustakami. To doskonale pokazuje jak duże możliwości daje ta wełna wdmuchiwana.