Rodzinny dom pełen ciepła
Zaczęło się od konkursu „Czyste powietrze z Muratorem” w 2021 roku, w którym firma Knauf Insulation była jednym z fundatorów nagród – fundowała termoizolację poddasza. Działania na rzecz środowiska, czystego powietrza, ochrony zasobów ziemi to codzienność w Knauf Insulation.
W konkursie został wybrany rodzinny dom z Wybczyka – wsi położonej w województwie kujawsko-pomorskim. Ich ponad 140-letni dom wymagał termomodernizacji poddasza.
Firma Knauf Insulation ufundowała ocieplenie poddasza, które wcześniej nie mogło być zagospodarowane właśnie z powodu bardzo braku izolacji. A planów na jego wykorzystanie było i jest wiele m.in. zorganizowanie studia muzycznego dla syna, który gra na perkusji. Czas jednak pokaże jak docelowo będzie wykorzystane ocieplone poddasze.
Dlaczego właśnie ten dom wybraliśmy w konkursie Czyste Powietrze z Muratorem?
– Reprezentujemy firmę rodzinną. Wartości takie jak rodzina, tradycja, zaufanie i odpowiedzialność, troska o naszych pracowników, Klientów oraz o środowisko są nam bardzo bliskie. Nasze produkty dedykowane są do izolacji domów oraz obiektów komercyjnych. Dlatego też udział w projekcie, w którym dostarczyliśmy produkty do termomodernizacji poddasza ponad 140-letniego domu podjęliśmy się z przyjemnością. Tym bardziej, że wykonaliśmy go dla rodziny, która w swoim życiu kieruje się istotnymi dla nas wartościami – mówi Mirosław Faluta, Dyrektor Generalny Polska i Kraje Bałtyckie w Knauf Insulation.
– Bardzo zaciekawiła mnie historia domu i jego mieszkańców. Historia pełna rodzinnego szczęścia, miłości i dobra, w której każdego dnia wygrywa umiłowanie tradycji, troska o lepszą codzienność dla mieszkańców i dla otaczającej przyrody – opowiada Anna Kazusek, Marketing Manager Polska i Kraje Bałtyckie w Knauf Insulation. – Jestem entuzjastką przyrody i życia. To, co dla innych jest oczywiste i naturalne, dla mnie bywa często wzruszające, piękne i ekscytujące. Rodzina Gołębiewskich z Wybczyka zdecydowała się wiele lat temu na remont, bo wyburzenie domu z historią nie wchodziło w grę. Postanowiliśmy więc ich wesprzeć w tych działaniach.
Czym zostało ocieplone poddasze?
– Po dokonaniu oceny stanu technicznego poddasza, zdecydowaliśmy, że najlepszym materiałem izolacyjnym będzie wełna Unifit 033 w dwóch warstwach: 12 cm pomiędzy krokwiami (ze względu na konstrukcję dachu z deskowaniem pełnym i konieczność zachowania szczeliny wentylacyjnej, minimum 4 cm) i druga warstwa poprzeczna grubości 15 cm. Zastosowana warstwa ocieplenia gwarantuje zachowanie współczynnika przenikania ciepła U dla dachów na poziomie poniżej wymaganego 0,15 W/m2K. Ocieplenie zostało zabezpieczone folią paroizolacyjną Knauf Insulation Homeseal LDS 100, a do połączeń na zakładach użyto taśmy jednostronnie klejącej Solifit-1. Uszczelnienia połączeń paroizolacji z powierzchnią ścian wykonano klejem Solimur – podsumowuje Doradca Techniczny Knauf Insulation Robert Więcek.
Sfilmowana historia
Jednak termomodernizacja poddasza to nie wszystko. Podczas remontu powstał film storytellingowy o historii tej rodziny i domu. To pierwszy film z serii Human2Human w komunikacji marketingowej firmy Knauf Insulation. Zapraszamy do obejrzenia filmu (394) Termomodernizacja ponad 140-letniego domu – odc. 1 – YouTube